آرزوی داشتن پژوهشکده ICT در کرمانشاه را داریم

ارسال شده در: اخبار فناوری اطلاعات | 0

به گزارش خبرنگار مهر، شهریار بهنیا شامگاه چهارشنبه در نشست با دانشجویان و اساتید دانشگاه رازی که با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات برگزار شد، اظهار داشت: ارتباطات و گفتار و کلام و زندگی ما تغییر کرده و قطعا یکی از مسببین آن حوزه آی سی تی است

مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان کرمانشاه با بیان اینکه دنیا دنیای فناوری اطلاعات و آی سی تی در کار، علم، تحقیق، خدمت است، گفت: از جمعیت  ۷ میلیاردی کره زمین  بیش از ۶ میلیارد نفر تلفن همراه دارند بیش از ۳ میلیارد نفر کاربر اینترنت هستند  و بالغ بر ۲ میلیارد نفر کار بر شبکه اجتماعی اند.

بهنیا گفت: در کشور ۸۰ میلیونی ما هم حدود ۷۵ میلیون نفر تلفن همراه دارند بیش از ۴۰ میلیون نفر کاربر اینترنت و ۲۵ میلیون نفر کاربر شبکه های اجتماعی اند.

وی در ادامه افزود: آی سی تی برای خود بازار و مارکت و فرصتی بسیار بزرگ شده بطوریکه تمامی آمار، شواهد و قراین نشان می دهد در ۵ سال آینده  تا پایان برنامه ششم یک فرصت شصت، هفتاد هزار میلیارد تومانی در انتظار ما مهندسان برق و کامپیوتر و فعالان و علاقه مندان است اما نه همه ما بلکه در انتظار مهندسینی که تغییرات را حس کرده باشند و خود را با دنیای آی سی تی وفق دارند در انتظار مهندسینی است که جسور و نترس هستند و از شکست نمی ترسند و صد البته مهندسینی که  اهل عمل اند.

بهنیا بیان کرد: خدا را شکر به برکت تصمیمات و تدابیر دکتر واعظی حال و هوای فضای آی سی تی کشور واقعا دگرگون شده فضایی که امروز شاهد آن هستیم همه خدمات و تغییرات را لمس کردیم و می بینیم که فاصله تکنولوژی آی سی تی ایران  با دنیا بسیار کاهش یافته است.

وی ادامه داد: با تدابیر دکتر واعظی امکانات و تجهیزات زیادی در زمینه فیبر نوری، موبایل، نسل سه نسل چهار و… در کشور و استان ایجاد شده و از ابتدای دولت تا کنون  بیش از ۷۵۰ میلیارد تومان در زمینه آی سی تی کرمانشاه سرمایه گذاری شده است.

مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان کرمانشاه  با بیان ایتکه بستر و فضا برای فعالیت علاقه مندان در زمینه آی سی تی تا حد زیادی فراهم شده، گفت: إن شاءالله روز بروز هم توسعه پیدا می کند.

بهنیا با اشاره به اقدامات صورت گرفته افزود: مرکز آپا در دانشگاه رازی تشکیل شد توسط دکتر و در سفر رئیس جمهور، آزمایشگاه معماری سازه در استان کرمانشاه ایجاد شد در کشور فقط دو آزمایشگاه معماری سازه داریم. ایجاد مرکز استارتاپ در دانشگاه رازی که تاکنون سه دوره ایجاد کرده و به سمت استارتاپ های اساسی پیش می رود.

وی با اشاره به اینکه مرکز توانمندسازی و تسهیل گری کسب و کارهای نوپا را داریم فردا توسط وزیر در پارک علم و فناوری افتتاح می شود، گفت:  ایجاد مرکز افریکیشن سنتور در دانشگاه صنعتی را داشتیم و در ترم مهر و در ترم بهار بسیاری از پروژه های دانشگاه به سمت تولید محتوای موبایل حرکت کرده، برای مرکز گیم سنتر و تولید بازی های رایانه ای در پارک علم و فناوری، ایجاد مرکز آموزشی تخصصی و  تشکیلات هواوی با  بیش از  یک و نیم میلیارد تومان سرمایه توسط خود شرکت هواوی.

بهنیا گفت: ایجاد مرکز آی سی تی در دانشگاه آزاد برای تولید محتوا و تمامی اقدامات مرهون حمایت های دکتر رازانی و دکتر رحیمی است.

وی افزود: آرزو داشتم که در کرمانشاه پژوهشکده آی سی تی داشته باشم شعبه ای از پژوهشگاه فناوری ارتباطات یا مرکز تحقیقات در استان انصافا پتانسیل علمی آن هست و شاید در این زمینه بتوانیم نقش بیشتری را ایفا کنیم.

پاسخ دهید